Obiekty użyteczności publicznej

Najlepszym świadectwem działalności przedsiębiorstwa w zakresie budowy obiektów użyteczności publicznej jest wybudowane przez naszą firmę Gimnazjum Publiczne w Budzyniu. Prezentowany obiekt Gimnazjum wyróżnia się spośród otoczenia i jest powodem do dumy zarówno dla nas jako wykonawcy jak i miejscowej społeczności. Kolorowa i interesująco przemyślana bryła kontrastuje z szarymi kamienicami miasta. Pastelowe żółte i zielone ściany wewnątrz budynku, kolorowe wykładziny podłogowe, duża aula w budynku oraz dużo światła i przestrzeni powodują, że w placówce panuje niepowtarzalny klimat. Oprócz sal lekcyjnych obiekt posiada m.in. bibliotekę, czytelnię, muzeum szkolne, a także nowoczesne pracownie komputerowe. Zgrupowany w kształcie prostokąta gmach z własnym boiskiem wielofunkcyjnym sprzyja życiu w grupie i daje poczucie swobody. Funkcjonalny i estetyczny budynek przyciąga wzrok ciekawą architekturą, pastelowymi kolorami elewacji oraz interesującymi elementami architektonicznymi. 

Ściany ocieplono metodą "lekko-mokrą" płytami styropianowymi w systemie Atlas. Pokrycie drewnianej więźby dachowej – wysokiej klasy dachówka Creaton Futura. Ogrzewanie tradycyjne poprowadzono rurami miedzianymi z wymiennikowni kompaktowej najnowszej generacji, zasilanie z kotła BUDERUS. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 5850 metrów kwadratowych, a jego kubatura 19 259 metrów sześciennych. 
 
Zrealizowana inwestycja uzyskała nagrodę Złoty Pion w konkursie architektonicznym Radia Merkury i Głosu Wielkopolskiego na najładniejszą budowlę Wielkopolski.
 
 
 

Ostatnie realizacje